Michał Kochańczyk na szlaku przygody

email
zaawansowane wyszukiwanie

Agnieszka Woźna i Marcin Odrakiewicz - IX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku

Wywiad przeprowadzony wiosną 2002 roku przez Agnieszkę Woźną i Marcina Odrakiewicza, ucznów IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Obszerne fragmenty wywiadu zostały zaprezentowane w okolicznościowym wydaniu z okazji uroczystości pięćdziesięciolecia IX Liceum Ogólnokształącego w Gdańsku we wrześniu 2002 roku.

więcej

Elżbieta Trybus - Dział Fotografii Muzeum Narodowego w Gdańsku

Wywiad przeprowadzony przez Elżbietę Trybus w ramach Ogólnopolskiego projektu realizowanego przez Dział Fotografii Muzeum Narodowego w Gdańsku, który był częścią Programu Operacyjnego (Patriotyzm jutra), czego efektem był katalog pt.: "Niepokora. Artyści i naukowcy dla Solidarności 1980 - 1990".

więcej

Elwira Senger - "Płyń POD PRĄD" - opublikowany w listopadzie 2004 roku

Wywiad opracowanyw listopadzie 2004 roku przez Elwirę Senger, studentkę Uniwersytetu Gdańskiego, dla ogólnopolskiego studenckiego czasopisma "Płyń POD PRĄD", opublikowany w listopadzie 2004 roku. Wywiad był przeprowadzony z wieloma osobami, którym zadano podobne pytanie.Niespodziewanie spotkałem się tutaj najprawdopodniej z przypadkiem cenzury. Redakcja czasopisma, bez porozumienia się ze mną, tłumacząc się później brakiem miejsca na stronie, wykreśliła drugie zdanie w zamieszczonym poniżej tekscie.

więcej

Anna Mizera - praca licencjacka

Poniższy wywiad przeprowadzony wiosną 2008 roku, jest fragmentem pracy licencjackiej Anny Mizery, studentki Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Praca licencjacka pt. "Wspinaczka w górach wysokich jako projekt egzystencji w relacjach polskich alpinistów i himalaistów" została napisana pod kierunkiem dr Moniki Pomirskiej.

więcej

Michał Lewandowski - "Trójmiasto" - 26 lutego 2003

Wywiad przeprowadzony w dniu 26 lutego 2003 roku przez Michała Lewandowskiego dla "Trójmiasta", lokalnego wydania "Gazety Wyborczej", z okazji V Ogólnopolskiego Spotkania Podróżników w Gdyni.

więcej

Marta Kroczka - Nowy Kurier Nadbałtycki - nr 2/2002.

Wywiad przeprowadzony w marcu 2002 roku przez Martę Kroczkę, uczennicę V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, zamieszczony w czasopiśmie Nowy Kurier Nadbałtycki; nr 2/2002.

więcej

Joanna Jank - Dziennik Akademicki - 20 marca 2006 roku

Wywiad przeprowadzony wiosną 2006 roku przez Joannę Jank, studentkę Uniwersytetu Gdańskiego. Wywiad umieszczono w Dzienniku Akademickim, w dodatku do Dziennika Bałtyckiego, w dniu 20 marca 2006 roku.

więcej

Grażyna Antoniewicz - Dziennik Bałtycki - lipiec 2007

Wywiad przeprowadzony w lipcu 2007 roku przez Grażynę Antoniewicz z Dziennika Bałtyckiego, w którym to wywiadzie jako "Ambasador Gdańska" przedstawiam sposób goszczenia znajomych, odwiedzających mnie często w Gdańsku. Do tej pory nie wiem kiedy, gdzie czy w ogóle ten wywiad się ukazał. (pisane w listopadzie 2008 r.) Ale być może, ten wywiad, wysłany w formie elektronicznej do wielu decydentów, sprawił, że wiosną 2008 roku wieża widokowa na Pachołku w Oliwskich Lasach została ładnie wyremontowna i czubki otaczających drzew zostały przycięte. Wieża znów spełnia widokową funkcję.

więcej