Michał Kochańczyk na szlaku przygody

email
zaawansowane wyszukiwanie

Relacja Witolda Podgórskiego

Relacja napisana w marcu 2008 roku przez Witolda Podgórskiego, wychowawcę Zakładu Karnego w Gdańsku-Przeróbce.

więcej

Andrzej Urbańczyk w swojej książce "Tratwą przez Bałtyk raz jeszcze"

Pod dowództwem Andrzeja Urbańczyka przepłynąłem w sierpniu 2006 Morze Bałtyckie z Visby do Gdańska na drewnianej tratwie "Nord-bis". Andrzej Urbańczyk w swojej książce "Tratwą przez Bałtyk raz jeszcze" /Gdańsk, Marpress, 2007/ pisze również o mnie, nie zawsze dobrze, ale pisze...

więcej

Zygmunt Skibicki na swojej stronie o mnie

Zygmunt Skibicki, autor wielu podręczników turystycznych, żywa historia polskiej turystyki, w lutym 2008 roku wystawił mi na swojej stronie lukrowaną laurkę... http://www.turystyka.skibicki.pl/forum.

więcej

Felieton Edyty Stępczak

Felieton napisany wiosną 2000 roku przez Edytę Stępczak ze Starego Bojanowa w Wielkopolsce, jako wypracowanie w ramach studiów dziennikarskich.

więcej

Reportaż Przemysława Rydzewskiego napisany w styczniu 2006 roku

Reportaż napisany w styczniu 2006 roku przez Przemysława Rydzewskiego. Fragment tego reportażu pod tytułem "Starówka do góry nogami" został wydrukowany w Dzienniku Bałtyckim w dniu 20 października 2006 roku.

więcej

Ksiądz Adam Pergol z misji w Mpunde w Zambii - luty 2006

Ksiądz Adam Pergol z misji w Mpunde w Zambii taką oto wiadomość w lutym 2006 roku na stronie http://www.mpunde.net umieścił.

więcej

Rozdział z książki Marka Mazura pt. "Kim nie jestem"

Jeden z rozdziałów książki Marka Mazura pt. "Kim nie jestem" napisany w 1999 roku.

więcej

Marek Mazur w książce "Kim nie jestem"

Jeden z rozdziałów książki Marka Mazura pt. "Kim nie jestem" napisany w 1997 roku.

więcej

The Climbing Life - January 2008

"Pocztówka z dawmych lat" elektronicznego styczniowego z 2008 roku wydania czasopisma Alpinist. Tekst skreślił Alan Kearney. Alana Kerneya i Bobby Knighta, wyśmienitych amerykańskich wspinaczy, spotkaliśmy na przełęczy pod Fitz Royem w Patagonii 24 grudnia 1984 roku. Szczegóły tego niezwyklego wspinania i opis wyprawy zawarte są w podstronie o wyprawie na Fitz Roy w Patagoniiw 1984 roku.

więcej

Opowiadanie Katarzyny Dowbor z książki "Fascynujące podróże gwiazd... i moje"

Katarzyna Dowbor, wyśmienita prezenterka telewizyjna, uczestniczyła w raz ze mną w promocyjnej wyprawie w sierpniu 1998 roku, organizowanej przez firmę "Alpinus". Poniżej przytaczam fragment Jej opowiadania, zamieszczonego w książce "Fascynujące podróże gwiazd... i moje", zredagowanej przez Agnieszkę Perepeczko; wydawnictwo Świat Książki, 2003.

więcej